24.01.2024

Praca w MOKu!

Mysłowicki Ośrodek Kultury poszukuje osoby na stanowisko:

Główny Księgowy

Zakres obowiązków/opis stanowiska:

- przygotowywanie rocznych sprawozdań finansowych

- zarządzanie operacyjne finansami instytucji, zapewnienie płynności finansowej i bezpieczeństwa finansowego jednostki w odniesieniu do budżetu

- planowanie wydatkowania środków i przepływów gotówkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi instytucji

- raportowanie stanu finansowego instytucji wg ustalonych procedur i określonych terminów

- czuwanie nad prawidłowym funkcjonowaniem systemu płacowego, finansowo-księgowego, aktualizacja polityki finansowej jednostki

- zapewnienie prawidłowości rozliczeń, w tym m.in. dotacji podmiotowej oraz dotacji celowych, podatków, zobowiązań ZUS i podatkowych, rozliczenia projektów UE

- prowadzenie i nadzorowanie sprawozdań finansowych do Urzędu Skarbowego, rozliczanie deklaracji Vat oraz innych sprawozdań wymaganych odrębnymi przepisami

- opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez Dyrektora, dotyczących prowadzenia rachunkowości, a w szczególności: zakładowego planu kont, obiegu dokumentów, zasad przeprowadzania i rozliczania inwentaryzacji środków trwałych, przyjętych zasad polityki rachunkowości, planu finansowego, instrukcji kasowej

- sporządzanie sprawozdań budżetowych, finansowych i statystycznych

- opracowywanie planów finansowych oraz bieżąca kontrola ich wykonywania

- dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym oraz kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych

- przestrzeganie zapisów ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych oraz tajemnicy służbowej

- rozliczanie środków finansowych pozyskanych z dotacji lub konkursów.

Nasze wymagania:

- wykształcenie wyższe (finanse i rachunkowość/ekonomia)

- min. 6 lat doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego

- doskonała praktyczna znajomość zagadnień księgowych i podatkowych

- nieposzlakowana opinia

Ponadto osoba kandydująca na powyższe stanowisko powinna posiadać znajomość prawa w zakresie:

- ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej,

- ustawy o finansach publicznych,

- ustawy o rachunkowości,

- ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Mile widziane:

- doświadczenie w księgowości w instytucji kultury

- doświadczenie w kierowaniu zespołem pracowników

- znajomość przepisów szczególnych dotyczących zagadnień rachunkowości budżetowej, przepisów podatkowych, płacowych oraz przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych

- umiejętność korzystania z pakietu MS OFFICE (m.in. Word, Exel), oraz programu księgowego OPTIMA

- wysoka kultura osobista

Oferujemy:

- zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę w formie stacjonarnej

- pracę w kreatywnym, otwartym zespole w dynamicznie działającej instytucji kultury

- wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i doświadczenia

- nagrodę roczną oraz dofinansowanie w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (np. z okazji świąt i urlopu wypoczynkowego).

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV, listu motywacyjnego i kwestionariusza osobowego oraz podpisanej klauzuli informacyjnej (skan) wraz z podaną nazwą aplikowanego stanowiska wyłącznie na adres e-mail: sekretariat@m-ok.pl, do 15.02.2024 r. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami/kandydatkami. W razie pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt z p.o. Głównego Księgowego pod nr tel. 570 401 511.

W CV prosimy zawrzeć klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)).

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"