27.08.2012

"GÓRNOŚLĄSKI OKTOBERFEST"

Zgodnie z kilkusetletnią tradycją wraz ze schyłkiem lata prawie na całym świecie świętują miłośnicy złocistego napoju - piwa. Wpisując się w ten zwyczaj Stowarzyszenie Progres organizuje w tym roku „GÓRNOŚLĄSKI OKTOBERFEST” w Mysłowicach, gdzie 30 września na Laryszu, na Placu na Winklu, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Ptasiej, królować będzie piwo, golonka, kiełbasa, krupniok i nie tylko. Zebrani bawić się będą przy muzycznych dźwiękach zespołów „Tyrolia Band”, „Oxforduo”, „Śląskie Trio Piotra Szefera”, a całość poprowadzi Darek Niebudek. Oczywiście bardzo mile widziani są uczestnicy prezentujący się w tradycyjnych strojach śląskich i okazjonalnych, którzy dodatkowo uświetnią wspólną zabawę. Początek imprezy nastąpi o godzinie 16-tej uroczystym otwarciem symbolicznej beczki piwa, a zabawa potrwa do godziny 21-szej.

Wśród uczestników „Górnośląskiego Oktoberfestu” rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, a każdy kto będzie chciał dodatkowo upamiętnić swój udział w naszej imprezie może zakupić okazjonalne gadżety.

Bilet w cenie 40 złotych od osoby będzie wejściówką w laryską strefę dobrej zabawy, bo piwo pite w rozsądnych ilościach jest dla organizmu bardzo pożyteczne – jak twierdzą naukowcy - pomaga wzmocnić system odpornościowy i pozytywnie wpływa na nasz humor.

Stowarzyszenie Progres działa na rzecz mieszkańców Osiedla Larysz – Hajdowizna w Mysłowicach, a jednym z jego głównych zamierzeń w ostatnim czasie jest stworzenie placu zabaw dla dzieci. I właśnie na ten cel przeznaczony zostanie cały dochód z tegorocznego „Górnośląskiego Oktoberfestu”.

ZAPRASZAMY  DO UDZIAŁU  WE  WSPÓLNEJ  ZABAWIE!

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „PROGRES” – Skarb Górnośląski oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury. Wszelkich informacji na temat imprezy i Stowarzyszenia PROGRES można uzyskać pod numerem telefonu 600 370 808, na stronie www.progres-myslowice.pl oraz poprzez kontakt progreslarysz@interia.pl. Informacje o zaproszonych do uświetnienia „Górnośląskiego Oktoberfestu” gościach widnieją na stronach: www.dariuszniebudek.pl, www.oxforduo.de, www.tyroliaband.com, www.slaskietrio.ovh.org.

Miejsca sprzedaży biletów:

  • Mysłowicki Ośrodek Kultury – Mysłowice ul. Grunwaldzka 7
  • Restauracja „Pod Ratuszem” – Mysłowice ul. Powstańców 1
  • Spartakus Suplementy – Mysłowice Kaufland pasaż
  • Sklep Spożywczy Ilona i Krystian Chmiel – Mysłowice Larysz ul. Sienkiewicza
  • Sklep Wielobranżowy „To i owo” Maria Krutysza – Mysłowice Wesoła ul. Piastów Śl.
  • Stanowisko piekarnicze – Mysłowice Wesoła Biedronka
  • Firma handlowa „Fis” Barbara i Stefan Szojda – Mysłowice Brzęczkowice ul. Ziętka 108
  • P.H.U. Paweł Rzepka – Tychy ul. Żwakowska 15
  • Bar „Cafe Ewa” – Jaworzna Szczakowa ul. Kablowa 6a
  • Firma „Poldiam” Marzena Płonka – Dąbrowa Górnicza ul. Marianki 27

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"