08.09.2022

Kino jak dawniej || Historia młodej Beatrix Potter

Po wakacyjnej przerwie do Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince powraca cykl Kino Jak Dawniej! Współczesne kino to głównie filmy akcji, przepełnione nierzadko brutalnością, czy przemocą... Tymczasem w cyklu „Kino jak dawniej” wyświetlamy filmy z głęboką treścią, nierzadko poruszające i wzruszające. Cykl skierowany jest do seniorów i odbywa się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Seanse odbywają się z odpowiednim natężeniem dźwięku, a zamiast małych nieczytelnych napisów, widownia słyszy głos lektora.

 

We wrześniu wyświetlimy dla Was historię znanej anielskiej pisarki – Beatrix Potter.

Anglia, przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter (Reene Zellweger) opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje, a wolny czas spędza na rysowaniu słodkich leśnych zwierzątek, takich jak Królik Piotr i przyjaciele.

 

Nikt nie przypuszcza, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych autorek książek dla dzieci. A największy rozkwit jej talentu nastąpi w czasie burzliwego romansu z przystojnym wydawcą (Ewan McGregor).

 

Kino jak dawniej 
Historia młodej Beatrix Potter
MOK Brzezinka, Kinoteatr Znicz, ul. Laryska 5 

29.08.2022r., godzina 10:00
WSTĘP WOLNY 

AlterFest 2022

29-30/07/2022
MYSŁOWICE - PARK SŁUPNA

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"