15.11.2012

Koncert "Szlachetna paczka"

Zapraszamy na sporą dawkę rock'n'rollowego grania!

24.11 o godz. 17.00

Na scenie MOK'u zagrają młode śląskie zespoły: Le Boo, Servi, Winona Rider. Pomiędzy koncertami wystąpi Teatr Makoma. Wstęp to symboliczna cegiełka - 3 zł.

O zespołach

Le Boo

Pomimo młodego wieku (18 – 20 lat) byli już członkami różnych zespołów, z którymi koncertowali na różnego typu imprezach, oraz festynach organizowanych na terenie miasta Katowice, Piekar Śląskich oraz Toszka. Obecnie, w wyniku ciągłego poszukiwania nowego brzmienia, powstał zespół  w następującym składzie:
  • Łukasz Szostok – wokal, gitara prowadząca
  • Dominik Fitach – gitara basowa
  • Karol Tchórz – trąbka
  • Aleksander Feliks – perkusja
Zespół LE BOO swój pierwszy występ wykonał w dniu 20 października 2012 r. w czasie Jam Session w Old Timers Garage w Katowicach – Piotrowicach. Zespół wykonuje utwory z gatunku rocka i bluesa kompozycji własnej oraz utwory innych zespołów. Miasto rodzinne zespołu to Katowice.

WINONA RIDER

Krótka historia grupy rozpoczyna się zimną jesienią 2011 kiedy to - na gruzach punk-grunge-stoner rockowej kapeli pop suta - dwóch starszych panów postanowiło zbudować nowe dźwięki. Przez garaż, w którym pozostający bez nazwy, lub posiadający kilka jednocześnie, duet ogrywał nowe klimaty, przewinęło się wielu perkusistów - po wcześniejszym kwartecie pozostała gitara i bas. Jan i Michał długo szukali kompana do tworzenia - ciągle coś się nie udawało.W końcu po przesłuchaniu n-tego kandydata zakrzyknęli chórem "Eureka!". I tak dołączył Szczepan. Grupa, już jako stałe trio, zaczęła od improwizowanie na bazie kilku odziedziczonych po popie sucie piosnek i piosneczek. Wreszcie latem 2012 rozpoczęły się prace nad premierowymi numerami. Pod koniec lipca muzycy weszli na godzinę do studia, by zarejestrować demo EPki pod tytułem "Matnia Damska". Jest to mieszanka tego co stare w twórczości Jana i Michała i kierunków jakie w nowym składzie muzycy chcą eksplorować.

MAKOMA

Po premierze ślubów panieńskich, które okazały się sukcesem, teatr Makoma postanowił zrezygnować ze sztuk klasycznych. Jak mówi jeden z twórców teatru :”Chcieliśmy spróbować czegoś innego. Ja sam byłem w trakcie pisania pewnej sztuki. Jako "bazę" tego projektu wzięliśmy sceny z "Rewizora" M. Gogola. Największe sukcesy "Reżysor" odnosił na scenach naszego województwa najpierw wojewódzki festiwal teatrów małych w Katowicach, z którego wróciliśmy z trzecim miejscem, a potem ogólnopolskie Będzińskie Spotkania Teatralne "BEST", gdzie nasza twórczość została świetnie przyjęta i nagrodzona nagrodą publiczności i wyróżnieniem aktorskim za rolę Chlestakowa. Dla nas najważniejsze były jednak owacje na stojąco. Sezon 2011/2012 to głównie występy w Miejskim Domu Kultury Bogucice- Zawodzie. To tutaj odbywały się nasze wieczorki teatralne. Najpierw był "Reżysor..." po raz kolejny grany na tych deskach, ale z nieco zmienionym składem. Następnie "Życiopis, czyli no-women, no-art" i "Na gorąco", które było zbiorem skeczy i etiud teatrzyku zielona geś i scen ze sztuk Woody'ego Allena.  Ostatni trzeci wieczór teatralny, czyli "Nowa sztuka bez nazwy", "Telewizor" i "Ulica, czyli krótka rozprawa o wolności". Ta ostatnia jeszcze przed premierą mogła się pochwalić się nagrodą na festiwalu filmowym "Wylęgarnia" 2012 w Jaworznie w kat. scenariusz. Najważniejszy jest zespół i dobra zabawa. Z tymi ludźmi dobra zabawa jest po prostu wpisana w plan dnia. Zawsze byliśmy po prostu grupą pokręconych przyjaciół, nad którymi pracą artystyczną czuwa pan Tomek Machlik. Zawsze służyli nam pomocą gdy tego potrzebowaliśmy- To właśnie te czynniki sprawiają, że Makoma nie jest zwykłą grupą teatralną."

SERVI

Zainfekowani Rock 'N Rollem i Heavy Metalem lat 80'tych. Servi to nie tylko muzyka. Jak mówią członkowie zespołu: „(...) to też przyjaźń, braterstwo - jednym słowem rodzina, która zawsze siedzi w Twoim i naszym sercu." Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Wiosna oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

 

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"