22.04.2012

Majowy Blues!

Już 11 maja 2012 r. o godz. 18:30 zapraszamy bardzo serdecznie na koncert przepełniony bluesem! Na scenie MOKu, w filii Brzezinka przy ul. Laryskiej 5 zagrają:

- BlueSounds

- Trio Śląskiej Grupy Bluesowej

 

Początek imprezy o godz. 18:30

Wstęp: 15 zł Bilety już dostępne w przedsprzedaży! Do kupienia m.in. w kasie filii Brzezinka, przy ul. Laryskiej 5 Szczegółowe informacje pod nr tel. (32) 222-24-33

BlueSounds

Projekt BLUE SOUNDS powstał, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest przede wszystkim z kompozycji własnych, wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory w ostatecznej formie zachowują specyficzne brzmienie i charakter, tworząc niepowtarzalny styl zespołu, a także ciepły i zarazem pełen energii klimat koncertów. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu. Zespół BLUE SOUNDS jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów (około stu koncertów rocznie, w tym występy na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce). W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Tak naprawdę to wszystko z miłości, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w JAZZ FORUM i TWÓJ BLUES. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii. Zespół zdecydowanie określa rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki - nie gra wyłącznie dla koneserów, lecz przede wszystkim dla wrażliwych słuchaczy.
 

Trio Śląskiej Grupy Bluesowej

W składzie:

Jan "Kyks" Skrzek Leszek Winder Mirosław Rzepa

 
To czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Każdy z nich jest cząstką historii polskiej i śląskiej muzyki. Nazwiska każdego z nich bez trudu znaleźć można we wszystkich encyklopediach polskiej estrady. Muzycy tworzący zespół współpracują ze sobą od 1974 roku. Śląska Grupa Bluesowa to kwintesencja tego, co onegdaj nosiło etykietkę „silesian sound”, a tak na prawdę jest najprawdziwszym śląskim bluesem i to w najlepszym wydaniu. Ich koncerty przepełnione są specyficznym klimatem i pełną energią!
 

Śląska Grupa Bluesowa

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z3P88mVKpL0[/youtube]

BlueSounds

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4BSMSZHDi_Q[/youtube]

[caption id="attachment_2026" align="aligncenter" width="566" caption="Majowy Blues! Zagrają: BlueSounds oraz Trio Śląskiej Grupy Bluesowej!"]Majowy Blues! Zagrają: BlueSounds oraz Trio Śląskiej Grupy Bluesowej![/caption]

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"