17.07.2012

"Ożywianie Rynku" po irlandzku!

21.07.2012 r., godz. 17.00, Rynek w Mysłowicach

Tym razem, w ramach cyklu "Ożywianie Rynku", zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie taneczno-teatralne!

Na scenie plenerowej zaprezentuje się zespół tańca irlandzkiego Galway, doskonale znany na Śląsku, prawdziwa perła inspirowana Irlandią, wysoki poziom artystyczny, cudowna uroda tancerek.

To spotkanie będzie też okazją do prezentacji działań warsztatowych teatru ulicznego, który w lipcu szlifował umiejętności w ramach Akcji Lato w MOKu - filia Janów.

O zespole Galway

[caption id="attachment_2607" align="alignleft" width="235"]Zespół Galway Zespół Galway[/caption]

Zespół Galway oficjalnie powstał w czerwcu 2006 r., a jego siedzibą jest Będzin. Zaczęło się od niezobowiązujących warsztatów dla znajomych i dość szybko pojawiła się możliwość zorganizowania celtyckiego wieczoru w Sosnowcu, który został nazwany „Celtic Night”. Wtedy też narodził się pomysł na zespół tańca irlandzkiego, powstały pierwsze układy oraz nazwa zespołu — Galway — dla której inspiracją było miasto (oraz hrabstwo) o tej samej nazwie, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Irlandii, będące kulturalną i artystyczną stolicą tego kraju.

W tym roku zespół Galway odwiedził swoje „rodzinne” miasto, czyli miasto Galway leżące na zachodnim wybrzeżu Irlandii i jako pierwszy polski zespół tańca irlandzkiego zatańczył na Zielonej Wyspie podbijając serca Irlandczyków.

http://pl-pl.facebook.com/galway.dance

http://galway.art.pl/

Plik PDF z szczegółową informacją o zespole - POBIERZ

Zespół Galway w programie Tvp1 "Kawa czy herbata"

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_RjselnNeWg[/youtube]

[caption id="attachment_2612" align="aligncenter" width="540"]Ożywienie Rynku - Galway Ożywienie Rynku - Galway[/caption]
ALTERFEST 2023

21-22.07.2023

Mysłowice, Park Słupna

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"