09.09.2019

Powstaje Mini Muzeum Kina - wesprzyj nas eksponatami!

Jak już informowaliśmy na łamach naszej strony, w MOK Brzezinka trwają przeobrażenia placówki w Kultowy Kinoteatr Znicz. Tymczasem zdradzamy kolejne szczegóły, które sprawią, że miejsce to będzie perłą w swojej klasie na mapie całego regionu!

W pomieszczeniu kinooperatora, w którym swego czasu obsługujący nadzorował projekcje filmowe wyświetlane z taśm szpulowych na projektorze 35 mm, powstaje wyjątkowe miejsce - Mini Muzeum Kina.

Będzie to atrakcja nie tylko dla kinomaniaków - każdy zainteresowany będzie mógł wejść, zobaczyć "jak to kiedyś było", dotknąć zachowanego sprzętu, spróbować nałożyć taśmę czy dowiedzieć się różnych ciekawostek historycznych.

OGŁOSZENIE: Zbieramy eksponaty! Jeśli w piwnicy czy na strychu zalegają Ci niepotrzebne przedmioty, które mogą uatrakcyjnić nasz zbiór eksponatów - podziel się nimi! Poszukujemy w szczególności: ? klisz, ? starych, lecz działających rzutników na klisze, ? starych telewizorów, np. z drewnianą skrzynią, czarno-białych, kineskopowych etc., ? baterii z recyklingu do stworzenia kinowego akumulatora, ? dużo taśm filmowych.

Jeśli masz coś, co chciałbyś przekazać i zostać oficjalnym darczyńcą Mini Muzeum Kina - skontaktuj się z nami: nbaranowska@m-ok.pl, tel. 570 401 539.

Obiecujemy solennie zaopiekować się przekazanymi eksponatami oraz do maksimum wydłużyć ich życie!

Remont dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ALTERFEST 2023

21-22.07.2023

Mysłowice, Park Słupna

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"