09.09.2021

Teatralna Niedziela: Kłamstwo // Kompania Teatralna

31/10/21
g. 19:00
MOK Brzezinka / Laryska 5
„Kłamstwo”

 

bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/61971/Mysłowice/Kłamstwo/

 

obsada: Anna Korcz, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota, Milena Suszyńska

 

Drugi spektakl w jesiennym sezonie Teatralnej Niedzieli to "Kłamstwo" w wykonaniu Kompanii Teatralnej.

 

To niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie... kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa... Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?... No właśnie.

 

Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: "Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy". Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza też: "Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem.

 

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: " Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz. W PÓŁ NA PÓŁ pytaliśmy za Gogolem, z kogo się śmiejecie? tu, kogo okłamujecie? Czyżby innych? Jeżeli lubicie niewygodne pytania i wygodne odpowiedzi, czy... odwrotnie, do zobaczenia... u Was"

 

Harmonogram sprzedaży:
1.09.2021-19.09.2021 50 zł (przedsprzedaż)
20.09.2021-31.10.2021 60 zł

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"