26.01.2012

Warsztaty folkowe

Warsztaty folkowe

Zapraszamy do udziału w niesamowitej przygodzie wokalnej!

W trakcie spotkania uczestnicy będą mieli szansę śpiewać, tańczyć i weselić się! A wszystko to... po ukraińsku i nie tylko!

„Mieszkałam na Ukrainie rok, we Lwowie. Śpiewu ukraińskiego uczyłam się od takich wspaniałych ludzi i zespołów jak Ludy Dobri ze Lwowa, Dakha Brakha z Kijowa oraz od Ukraińców z Toronto - The Lemon Bucket Orkiestra”. Wielokrotnie uczestniczyłam w warsztatach wokalnych w ramach ukraińskiego festiwalu Art Pole, skupiającego najbardziej znanych artystów folkowych z Ukrainy oraz całej Europy. Uczestniczyłam także w warsztatach śpiewu Barbary Wileńskiej, która śpiewem tradycyjnym zajmuje się od wielu lat - wspomina prowadząca.

W trakcie warsztatów poznamy techniki śpiewu "białym głosem", ale także w harmonii.

Będziemy śpiewać w grupie, ponieważ to w grupie tkwi największa siła!

Poznamy zwyczaje związane z ukraińskimi obrzędami, charakterystykę tradycyjnego ukraińskiego stroju, elementy kultury Ukrainy.

Przyjrzymy się innym narodom słowiańskim, a także nauczymy się rozróżniać języki słowiańskie, nie zapominając o polskich gwarach.

W programie warsztatów znajdują się także pieśni pogranicza - łemkowskie, białoruskie, rosyjskie, słowackie, nie zabraknie również tradycyjnych polskich pieśni!

Kiedy: zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.30 (począwszy od 16 lutego 2012)

Gdzie: filia Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Janowskiej 2

Koszt: 30zł/m-c

Uwaga! 16.02.2012 godz. 17.30 - zajęcia pokazowe gratis!

Prowadzenie: Ewelina Ferenc – polonistka, artystka, aktorka, śpiewaczka tradycyjnych pieśni słowiańskich, związana ze śląską Grupą Twórczą Ocochodzi, organizatorka wydarzeń kulturalnych, warsztatów artystycznych, podróżniczka, autostopowiczka, miłośniczka kultury Wschodu.

Zapisy: Ewelina Ferenc – ewe.ferenc@gmail.com, kom: 505 668 956 lub bezpośrednio w filii MOK, ul. Janowska 2, Mysłowice, tel: 32 2229743

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży oraz dorosłych!

Aby uczestniczyć w warsztatach nie trzeba mieć predyspozycji wokalnych! Wystarczą chęci i ciekawość świata!

Zapraszamy!

[caption id="attachment_1556" align="aligncenter" width="560" caption="Warsztaty folkowe"]Warsztaty folkowe[/caption]

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"