01.08.2012

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

21.08.2012

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Koszt wycieczki – 75 zł. Organizator zapewnia: transport autokarem, ubezpieczenie, opiekę, koszt zwiedzania. Zapisy zamknięte Lista na wycieczkę została zamknięta. Z uwagi na duże zainteresowanie tą ofertą, planowane jest zorganizowanie kolejnego wyjazdu jesienią. Zachęcamy do regularnej lektury naszej strony oraz zapisania się do naszego Newslettera - dzięki temu łatwo i szybko dowiedzą się Państwo o naszych nowych propozycjach. Kontakt z Działem Animacji Kultury MOK, ul. Grunwaldzka 7, 032 222 66 70, w.43. Gwarancją udziału w wycieczce jest dostarczenie formularza zgody rodzica na udział dziecka w wycieczce oraz dokonanie płatności na konto lub w kasie MOK-u.

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w WarszawieO wycieczce

Ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Nauka i sztuka razem. Testuj samodzielnie. Jakie są możliwości ludzkiego organizmu? Sprawdzaj. Czy można wpływać na otaczający świat? Poszukuj odpowiedzi. Wystarczy przyjść, żeby zagrać na laserowej harfie lub sprawdzić, czy wygodniej leży się na piłkach, czy na gwoździach.

Przykładowe wystawy, które odwiedzimy:

ŚWIAT W RUCHU Nasza planeta, woda w oceanie, krew w naszych żyłach, cząsteczki tworzące niezbędne do oddychania powietrze - cały otaczający nas świat jest w nieustannym ruchu. Dzięki eksponatom tworzącym wystawę można się dowiedzieć, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. To również okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi. CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO Znajdujące się tu eksponaty pozwalają zajrzeć w głąb ludzkiego organizmu oraz poprzez samodzielne eksperymenty poznawać otaczający świat. Arena to okazja do sprawdzenia sprawności fizycznej i porównania własnych osiągnięć z wynikami dzikich zwierząt. Odkrywając zakamarki Miejskiej dżungli, dowiadujesz się, skąd się bierze woda w kranie oraz prąd w gniazdku elektrycznym. Możesz też przebudować Warszawę tak, by była jak najbardziej przyjazna mieszkańcom. STREFA ŚWIATŁA

Pogrążona w mroku wystawa daje okazję do poznania własności światła oraz doświadczenia różnego rodzaju iluzji optycznych. Wchodząc w świat kryminalnej historii utrzymanej w stylistyce cartoon noir, wraz z detektywem Wiktorem Fotonem próbujesz rozwikłać zagadkę dziwnych wydarzeń nękających Światłobrzeg. Wykonując kolejne eksperymenty nie tylko przybliżasz się do jej rozwiązania, ale także przekonujesz, jak łatwo można oszukać zmysł wzroku. Sprawdzasz również, na jakiej zasadzie działa laserowy podsłuch.

TEATR ROBOTYCZNY Teatr Robotyczny to jeden z najbardziej prestiżowych i oryginalnych projektów Centrum Nauki Kopernik. To teatr, w którym występują roboty, a dokładnie RoboThespiany, czyli RoboAktorzy. Roboty powstały w brytyjskiej firmie Engineered Arts Ltd. CNK odpowiada za stworzenie scenariuszy oraz oprawę audiowizualną przedstawień. Dialogi nagrano w warszawskim studiu Sonica. *Opisy zaczerpnięto ze strony www.kopernik.org.pl
ALTERFEST 2023

21-22.07.2023

Mysłowice, Park Słupna

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"