17.10.2012

Wystawa fotografii - Rafał Jagieła - Miejsca

Zapraszamy serdecznie za wystawę fotografii Rafała Jagieły zatytułowanej "Miejsca". Wernisaż wystawy odbędzie się

19 października 2012 roku o godzinie 19:00

w filii MOK Brzezinka, ul. Laryska 5. Po wernisażu, w ramach m.in. Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Nardellego będzie miała miejsce projekcja filmu Lecha Majewskiego pt. "Więzień Rio". Wstęp wolny Gorąco zapraszamy!

O filmie

Scenariusz do tego filmu napisał Lech Majewski wspólnie z Ronaldem Biggsem, uczestnikiem osławionego "napadu stulecia". Jest to zrealizowana w konwencji thrillera, odwołująca się do rzeczywistych wydarzeń opowieść o przestępcy, który zbiegł z więzienia w Wielkiej Brytanii i ukrywał się przez ponad trzydzieści lat w Brazylii. W 1963 roku piętnastu mężczyzn dokonało niezwykle śmiałego rabunku. Z pociągu pocztowego Londyn-Glasgow wykradli wielomilionową przesyłkę... Ich szefem był Ronnie Biggs. Ten po kilkunastomiesięcznym pobycie w więzieniu uciekł do Brazylii, z którą Wielka Brytania nie miała podpisanej umowy o ekstradycji. Nareszcie wolny, choć skazany na przebywanie jedynie w tym kraju, Biggs staje się miejscową atrakcją. Funkcjonariusze Scotland Yardu postanawiają złapać go i wywieźć do Wielkiej Brytanii. Już po realizacji filmu Biggs zdecydował się dobrowolnie powrócić do Anglii, by - jak sam opowiadał - napić się przed śmiercią ulubionego piwa w ulubionym barze.

czas trwania: 1 godz. 45 min. gatunek: Sensacyjny, Thriller produkcja: Brazylia, Polska, Szwajcaria, Wielka Brytania reżyseria: Lech Majewski scenariusz: Lech Majewski, Julia Frankel
ALTERFEST 2023

21-22.07.2023

Mysłowice, Park Słupna

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"