30.04.2014

Wystawa malarstwa Heleny Pierzchała

MOK, filia Janów, ul. Janowska 2 zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa Pani Heleny Pierzchała.

7.05 - 7.06.2014 r.

filia Janów, ul. Janowska 2. W dniu 13 maja (wtorek) o godz.17.00 w filii Janów odbędzie się spotkanie, na którym Pani Helena opowie o tajnikach powstawania ikon.

O Artystce

Helena Pierzchała zaczęła malować w 2002 r. zaraz po przejściu na emeryturę. Głównym tematem prac artystki są kwiaty oraz otaczająca ją przyroda, którą kocha i podziwia. Autorka maluje bowiem pod wpływem piękna, emocji, uczuć... W jej obrazach odnajdujemy nastrój pewnej zadumy nad ulotnością chwili, nietrwałością ale i pięknem natury... Pasja ta pozwala jej zapomnieć o problemach dnia codziennego, przynosi spokój, tak bardzo potrzebny w pędzącym dziś świecie. Maluje przede wszystkim farbami olejnymi, akrylami, ostatnio – również temperą. Tą ostatnią technikę doceniła od momentu, gdy zaczęła pisać ikony. O swoich pracach mówi: " W każdej z nich można znaleźć kawałek mojego serca oraz wspomnień..." i to widać, czasem ma się takie wrażenie, że Pani Helena maluje nie ręką lecz właśnie sercem.
Projekt Centrum Integracji i Usług Społecznej w Mysłowicach

Centrum Integracji i Usług Społecznej w Mysłowicach Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) dla Priorytetu: FESL.07.00-Fundusze Europejskie dla społeczeństwa dla Działania: FESL.07.02-Aktywna integracja

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"