04.07.2012

Wystawa - Świat jakiego nie znamy ..

25 lipca 2012 r. o godz. 18.00, galeria MOKu przy ul. Grunwaldzkiej 7 Z przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy Pana Roberta Garstki pt.  „Świat jakiego nie znamy. Tradycje i obrzędy Górnego Śląska i Zagłębia”.

O wystawie

Prezentowane zdjęcia to swoista dokumentacja dziedzictwa Górnego Śląska i Zagłębia. Wielka pasja autora i prowadzona od lat konsekwentnie praca w ramach projektów m.in. „Regionalny Wirtualny Album Obrzędowy” i „Platforma E-Usług Kulturalnych” realizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach, zaowocowała kolekcją, która pozwala spojrzeć na świat obrzędów, rytuałów i zwyczajów. Świat „tak daleki”  ale istniejący obok nas.

O autorze

Robert Garstka- mieszkaniec Będzina, pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach. Fotograf, dziennikarz, animator kultury, dokumentalista regionalnej historii.

Autor książki Będziński pejzaż frasobliwy, oraz albumów fotograficznych Dom wieczności i Przydrożni świadkowie wiary.

Współzałożyciel grupy fotograficznej Koń Trojański oraz Stowarzyszenia Via Arte. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody oddział Katowice.

Uhonorowany nagrodą oraz wyróżnieniem Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Wyróżniony przez Związek Kombatantów Odznaką Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP, za dokumentację zdjęciową do publikacji Miejsca pamięci w Będzinie.

AlterFest 2022

29-30/07/2022
MYSŁOWICE - PARK SŁUPNA

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"