29.10.2019

Chór Familia wyśpiewał sobie 15-lecie

Niegasnący zapał do śpiewania i rodzinna atmosfera integruje ich od 15 lat. W miniony piątek chórzyści Familii świętowali swój kolejny jubileusz, który odbył się w filii MOK na Brzezince.

Ich wspólna historia rozpoczęła się w 2004 roku z inicjatywy Elwiry Wójciak i Stanisława Badury. Przez prawie 14 lat muzycznie rozwijał i dyrygował nimi Marek Maliszczak. Następnie batutę przejęła Magdalena Urbanek, a od nowego sezonu chór jest związany z Joanną Stasińską-Starostą.

– Współpraca z chórem idzie mi znakomicie. Myślę, że dogadujemy się od samych pierwszych chwil. Najważniejsze co, to kochają śpiewać, a w takim chórze jest to najważniejsze, ponieważ możemy dążyć naprzód – mówi Joanna Stasińska-Starosta, dyrygentka chóru Familia.

Od niedawna współpracują również z akompaniatorem Piotrem Nowatkowskim. Chór Familia ma na swoim koncie sukcesy koncertowe i wydawnicze. Wydał dwie płyty: „Familia” z utworami rozrywkowymi oraz album z kolędami, na który zaprosił wszystkie mysłowickie chóry.

– Chór śpiewa utwory rozrywkowe, biesiadne. Jesteśmy na różnego typu uroczystości zapraszani. Zmienia się bardzo chór dlatego, że starsze osoby odchodzą, dużo młodszych przychodzi. Jesteśmy otwarci dla wszystkich – mówi Agata Wiśny, chór Familia.

Koncerty Familii zawsze ściągają tłumy mieszkańców, którzy w miłej atmosferze chcą posłuchać muzyki. Podobnie było i tym razem. Ich urodzinowy koncert obfitował również w gości specjalnych. Wraz z chórem wystąpili: Monika Hetmańska, Kosztowioki, zespół Dyszka ze Szkoły Podstawowej nr 10, Gentlemen’s Harmonica Trio, GalHan oraz Jolanta i Jacek Kierokowie.

Obecnie chór składa się z 24 wyjątkowych chórzystów, z czego połowa towarzyszy mu od momentu założenia. Czego im życzyć przy tak okrągłym jubileuszu?

– Bardzo miło wspominam te 15 lat. No i życzę dalszych sukcesów na kolejne lata – życzy Marek Maliszczak, były dyrygent chóru Familia.

– Kolejnych 15 lat, chętnych do śpiewania, w szczególności panów. No i optymizmu, radości – dodaje Agata Wiśny.

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"