07.10.2011

Eksperymentatorzy

Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju WIDMO

http://www.us.edu.pl/files/pliki/poster_widmo.pdf

przy Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury organizują drugą edycję bezpłatnych warsztatów popularnonaukowych dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich pod nazwą „Eksperymentatorzy”.

[caption id="attachment_751" align="alignleft" width="238" caption="Eksperymentatorzy - warsztaty popularnonaukowe"]Eksperymentatorzy - warsztaty popularnonaukowe[/caption]

Zajęcia skierowane są do osób interesujących się dziedzinami przyrodniczymi, w szczególności ich aspektem badawczym. Spotkania będą poświęcone widowiskowym doświadczeniom z zakresu chemii, fizyki i biologii, które charakteryzuje łatwość wykonania bez potrzeby angażowania skomplikowanego sprzętu.

Projekt „Eksperymentatorzy” bierze udział w konkursie „Kreatywnie w wolontariat” na najciekawszą inicjatywę realizowaną z udziałem wolontariuszy. Organizatorzy proszą uprzejmie o wsparcie w głosowaniu internetowym pod adresem http://www.strefa-wolontariat.pl/konkurs Jest ono aktywne tylko do niedzieli 9 października. Serdecznie dziękujemy za każdy oddany głos.

Jednocześnie WIDMO i MOK zwracają się do studentów kierunków ścisłych o zacięciu dydaktycznym z propozycją czynnego współtworzenia warsztatów „Eksperymentatorzy”. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod adresem widmo@us.edu.pl lub piotr.zwolinski@o2.pl

Więcej informacji na temat „Eksperymentatorów” można znaleźć w Internecie:
  • http://www.us.edu.pl/dlaszkol/warsztaty-eksperymentatorzy
  • http://www.facebook.com/pages/Eksperymentatorzy/168718996547060
  • http://www.us.edu.pl/node/149441
ALTERFEST 2023

21-22.07.2023

Mysłowice, Park Słupna

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"