31.10.2011

Koncert Oposy Znad Fosy!

26.11.2011, godz. 19.00 Filia MOK Brzezinka, ul. Laryska 5

wstęp – 8 zł
Jak powstały OZF...
W lutym 2010 r. zebrała się grupa ludzi, którym ciągle gra w duszy muzyka... Tomek „Gnyhu” Gnych skrzyknął muzyków, którzy wywodzą się z różnych stylów muzycznych. Od rapu (Filip, Gnyhu, Tyson) poprzez hardcore gitarowy Daniela i „Gizberna” z demoniczną heavy metalową perkusją Darka, do zjawiskowej gry „Tysona” na klawiszach, aż po kobiecy różnorodny wokal Natalii. Trudno więc zaliczyć zespół do konkretnego nurtu muzycznego, ale za za to każdy może znaleźć w tych brzmieniach coś dla siebie. [caption id="attachment_883" align="alignright" width="230" caption="Zespół Oposy Znad Fosy"]Zespół Oposy Znad Fosy[/caption] Każdy z członków miał wcześniejsze doświadczenia muzyczne. Większość grała w innych zespołach, choć niekoniecznie w jednym stylu. Gnyhu & Filip tworzyli kiedyś duet hip-hop’owy – 100%EG. Z czasem wszystko ewaluowało i obecnie OZF to lepsze i dojrzalsze tektsy, którym towarzyszy muzyka grana na wielu instrumentach. Własnymi siłami stworzyli miejsce spotkań i prób. Występowali  już na wielu imprezach, m. in.:
  • 1-3 maja 2011r. Gryfino „Dni Gryfina” – z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.
  • Coroczne skoki rowerowe do wody - „Jazz Bike Gryfino” – jedna z niewielu tego typu imprez w Polsce.
  • Uczestnicy „Must be the music”w Telewizji Polsat, gdzie jako nieliczni przeszli eliminacje szczecińskie w Domu Kultury „Słowianin”. Po tym występie odbył się casting w Warszawie przed jurorami. Zespół otrzymał bardzo dobre oceny muzyczne i miłe słowa za charakter sceniczny. A Kora powiedziała wręcz – „swojskie chłopaki”.
  • Zwycięzcy II edycji Floating Trippin’ Festiwal – Młoda Nuta – organizowanym we „Free Blues Club’ie”.
Wraz z kolegami z miasta (wytwórnia Chłopaki i spółka) zrobili film, track i teledysk do filmu „Chłopaki z… Ferajny”, w którym jedne z głównych ról grają Filip & Gnyhu. www.filmchlopakizferajny.republika.pl Teledysk do oglądania na stronie zespołu lub na youtube. Obecnie zespół jest na etapie masteringu materiału na naszą debiutancką płytę. Oficjalna strona zespołu:  www.oposyznadfosy.pl [caption id="attachment_886" align="alignnone" width="187" caption="Koncert - Oposy Znad Fosy"]Koncert - Oposy Znad Fosy[/caption]
AlterFest 2022

29-30/07/2022
MYSŁOWICE - PARK SŁUPNA

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"