28.03.2019

Miasto Tworzą Ludzie: Aneta i Maciej Sikora

25 kwietnia 2019 r., godz. 18.00 MOK, ul. Grunwaldzka 7 Wstęp wolny Tym razem do Mysłowickiego Ośrodka Kultury zawita małżeństwo, które może na pozór kojarzyć się po prostu z sukcesem w biznesie, lecz to zaledwie wierzchołek ogromu ich działalności. Aneta i Maciej Sikora, właściciela marki Braks i Szyb Bończyk, tym, co do tej pory zrobili, odcisnęli wyraźny ślad w historii Mysłowic. A to na pewno nie koniec ich pomysłów. W 1994 r. powstało w Mysłowicach bistro serwujące smaczne i szybkie dania. Okoliczności powstania Braksa i jego dalszy rozwój przypominają typowy „american dream”. W filozofii właścicieli marki Braks – Anety i Macieja Sikora – zawsze było miejsce na filantropię, wsparcie dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, drużyn sportowych, wydarzeń kulturalnych i akcji charytatywnych, których obecnie są także organizatorami. W międzyczasie stworzyli kolejny ewenement na skalę nie tylko regionalną, ale i krajową - Szyb Bończyk. Wyjątkowe miejsce, które powstało z marzenia, a stało się rzeczywistością. Niewiele osób wierzyło, że budowa kompleksu bankietowo-konferencyjnego na górniczych ruinach może się powieść. Aneta i Maciej podjęli się trudu odratowania zabytkowych budynków działającego w latach 1911-1984 szybu nieistniejącej już Kopalni Mysłowice. Zaangażowali swój czas, energię i oszczędności w prace porządkowe, remontowe i projektowe, trwające nieprzerwanie od 2007 roku. Dziś marka Szyb Bończyk to nie tylko piękne wnętrza, ale i najwyższa jakość obsługi i wyjątkowość organizowanych tam wydarzeń.

Sylwetki Anety i Macieja Sikora idealnie wkomponowuje się w założenia cyklu spotkań "Miasto Tworzą Ludzie". Bez względu na różne codzienne refleksje na temat miasta, w którym żyjemy, mieszkańcy Mysłowic mają się czym pochwalić i z czego być dumni. To ludzie, mysłowiczanie, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach, od sztuki, przez biznes po sport. I właśnie ze względu na to, że słowo sukces ma różne definicje i oblicza, naszymi gośćmi będą ludzie cechujący się pasją, konsekwencją w realizowaniu swoich celów, ciężką pracą i lokalnym zaangażowaniem.

Przypominamy taż, że formuła spotkań jest otwarta. Sami mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące tego, z kim chcieliby się spotkać i porozmawiać. Do zobaczenia!  

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"