25.03.2019
Mysłowice: miasto pasjonatów
Miasto to nie tylko drogi i stojące przy nich budynki. To przede wszystkim ludzie, którzy w nim żyją, ich historie, pasje i osiągnięcia. Warto ich poznać, uczyć się od nich i inspirować nimi. Dlatego Mysłowicki Ośrodek Kultury ruszył z cyklem spotkań ze znanymi i ciekawymi mysłowiczanami.
– Cykl spotkań nazywa się „Miasto tworzą ludzie” i myślę, że ta idea już rosła w nas bardzo długo. Pracujemy, mieszkamy tutaj bardzo długo i spotykamy się z różnymi ciekawymi osobowościami, postaciami, które tworzą to miasto. Niejednokrotnie te postacie znane są właściwie bardziej poza granicami naszego miasta, w swoich środowiskach, w swoich branżach. My chcemy pokazać, że tacy ludzie mieszkają w Mysłowicach, że mają pasję, dzielą tę pasję z sukcesem ze swoim życiem na co dzień zawodowym, ze swoim życiem prywatnym, że to się może udać – tłumaczy Katarzyna Grobelna z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.
Projekt „Miasto tworzą ludzie” został zainaugurowany w Mysłowickim Ośrodku Kultury w czwartek 14 marca. A kto był gościem pierwszego spotkania nowego cyklu?
– Piotr Głowacki – taternik, alpinista, himalaista, ale też człowiek bardzo zaangażowany w to, co dzieje się w mieście, człowiek, który wspiera potrzebujących, człowiek, który uczestniczy w tym wszystkim, co w tym mieście się dzieje, człowiek, który wchodzi na szczyty z flagą Mysłowic – mówi Grobelna.
Piotr Głowacki jest znany mysłowiczanom przede wszystkim dzięki swojemu projektowi „Korona Ziemi z rozrusznikiem”, w ramach którego planuje zdobyć najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Wspiął się już na Masyw Vinsona na Antarktydzie, Mont Blanc w Alpach, Denali, wówczas górę McKinley w Ameryce Północnej, Kilimanjaro w Afryce i Elbrus na Kaukazie. Atakował też, niestety bez sukcesu, Aconcaquę w Ameryce Południowej i ośmiotysięcznik Manaslu w Nepalu.
– Mieszkam tutaj, pracuję tutaj, żyję, mam tutaj rodzinę, więc jestem mocno zaangażowany zawsze w to miasto i zawsze próbowałem działać, żeby coś tutaj poprawiać, pokazywać, że mysłowiczanie też potrafią, mogą się przebić na arenie nie tylko tutaj lokalnej, krajowej, ale i też międzynarodowej – mówi Piotr Głowacki.
Jakie mysłowiczanin ma plany na przyszłość?
– Generalnie góry wysokie. Zobaczymy, co teraz będzie z naszym programem K2 i jakimiś innymi wyprawami, ja tam mam swoje własne jakieś – dokończyć Koronę Ziemi – mam moje wymarzone jakieś góry, ukryte, których nie zdradzam, ale generalnie cały czas w górach wysokich – dodaje Głowacki.
– Niesamowity człowiek, niesamowite opowieści. Można słuchać godzinami. To prawda, że ograniczenia mamy w naszych głowach. – mówi uczestniczka spotkania, Grażyna Żymlok.
– Prelegent świetnie prowadził to spotkanie, brawo też dla Mysłowickiego Ośrodka Kultury za inicjatywę spotkań "Miasto tworzą ludzie" – komentuje na portalu Facebook Marian Jarosz.
Spotkania cyklu „Miasto tworzą ludzie” najprawdopodobniej będą się odbywały raz w miesiącu. MOK będzie gościł mysłowiczan związanych ze światem kultury, sportu, ale także biznesu.
[print_gllr id=14999]
materiały: ITVM
-
polecane16.12.2024Śmiesznie już było... - Krzysztof Hanke!Śmiesznie już było...? Dopiero będzie! 18 stycznia o godzinie 19:00 w MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej 7 zapraszamy na wyjątkowy wieczór z Krzysztofem Hanke. To niezapomniane wydarzenie…
-
polecane13.12.2024Wesołe Kolędowanie na Wesołej z Marcinem Wyrostkiem i KAYAHWesołe Kolędowanie na Wesołej z Marcinem Wyrostkiem i KAYAH Drodzy Mieszkańcy Mysłowic, Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które już od trzech lat integruje naszą społeczność i pozwala…
-
wystawa03.12.2024,,Uciekinierzy" - wystawa prac Marty ŚwitałyWystawa „Uciekinierzy” – Marta Świtała Zapraszamy na wyjątkową wystawę prac Marty Świtały, artystki specjalizującej się w analogowych kolażach, które od kilku lat zachwycają barwą i energetyką. Jej…
-
polecane03.12.2024Jarmark Świąteczny 2024!Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świąteczny w Mysłowicach! W dniach 14–15 grudnia 2024 roku Rynek Miasta Mysłowice zamieni się w magiczną krainę pełną świątecznych atrakcji, które wprowadzą Was…
Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"