

13.06.2019
Mysłowickie Lato Baletowe
Studio Movement - Akademia Tańca i Baletu prowadzi działalność edukacyjno- artystyczną promując i rozpowszechniając sztukę taneczną na terenie Śląska i Podbeskidzia kształcąc dzieci i młodzież. Program warsztatowy przeznaczony jest dla uczniów w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz dla młodzieży. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program nauczania Ciało naszym instrumentem. Swym zakresem obejmuje warsztaty baletowe, modern jazz, modern dance, modern gymanstic dance, contemporary dance, teatr tańca z elementami treningu twórczego myślenia. Zajęcia odbywają się metodą warsztatową: cyklicznie lub jednorazowa (kilkugodzinny blok zajęciowy z podziałem na grupy wiekowe) w zależności od potrzeb klienta. W swojej ofercie prowadzimy również lekcje indywidualne z techniki tańca i ekspresji scenicznej oraz choreokonsultacje przygotowujące na egzaminy licealne profilowane taneczno-teatralne i kursy przygotowawcze na studia wyższe.
Zajęcia trwają od września- lipca. Rekrutacja na nowy rok szkolny zostanie przeprowadzona w ostatnim tygodniu sierpnia i w pierwszym tygodniu września. W Mysłowickim ośrodku kultury zajęcia odbywają się w trzech grupach wiekowych z podziałem na bliki tematyczne i zajęciowe oraz lekcje indywidualne. Od nowego roku powstają nowe grupy zajęciowe baby gymnastic dance i grupa reprezentacyjna gymnastic dance. Zapraszamy serdecznie.
Tematykę programową stanowią treści związane z materią taneczną, wzbogacone o narzędzia teatralne. Proces ruchowy zależy od indywidualnej pracy i możliwości psychoruchowych uczestnika. Ważna jest systematyczna praca, chęci, zaangażowanie i pasja. Instruktor wspomaga proces ruchowy uczestników. Warsztaty ukierunkowane są na czerpanie radości, przyjemności z form tanecznych i wyzwolenia w ruchu. Ruch pobudza kreatywność, integruje człowieka wewnętrznie, uaktywnia proces twórczy uczestników. Przyczynia się do somatycznej i psychicznej integracji jednostki. Uczestnictwo w warsztatach to nie tylko zabawa, podczas zajęć dochodzi do rozładowania napięcia emocjonalnego i poprawy samopoczucia. Uczestnik w trakcie procesu ruchowego pracuje nad koordynacja ruchową, płynnością ruchu, poczuciem rytmu i swobodą, rozwijając tym samym osobowość i świadomość psychomotoryczna. Poznaje terminologię w języku francuskim i angielskim, podstawowe zagadnienia związane z tańcem klasycznym, współczesnym i z kompozycją tańca.
Taniec od zawsze stanowił idealną formę dialogu. Jest jedną z najstarszych sztuk, nierozerwalnie związanych z życiem ludzkim. Ruch będący składnikiem tańca jest nieodzownym elementem naszego życia, zarówno w fizjologicznym, jak i w motorycznym działaniu naszego organizmu. Poprzez ruch dziecko wyraża swoje emocje, przeżycia, doświadczenia w zwiększeniu własnego potencjału twórczego, w osiągnięciu harmonii we wszystkich strefach osobowości. Od zarania dziejów człowiek znał taniec jako zjawisko ruchowe, sprawiające mu szczególną przyjemność. Taki też cel mają nasze zajęcia, ukierunkowane na czerpanie radości, przyjemności z form tanecznych i wyzwolenia w ruchu. Poprzez taniec dzieci wyrabiają koordynację ruchową, płynność ruchu tzw. przepływ ruchu, poczucie rytmu i swobodę. Ma to znaczny wpływ na rozwój osobowości i poszerzanie świadomości psychomotorycznej. Poprzez ruch uczestnik nawiązuje kontakt z samym sobą i światem zewnętrznym, przez co polepsza swoje relacje interpersonalne.
Ruch pobudza kreatywność, integruje człowieka wewnętrznie, uaktywnia proces twórczy uczestników. Zwiększa somatyczna i psychiczna integrację jednostki. Uczestnictwo w zajęciach to nie tylko zabawa, podczas zajęć dochodzi do rozładowania napięcia emocjonalnego i poprawy samopoczucia. Głównym celem warsztatów tanecznych jest poszerzanie świadomości psychomotorycznej, praca nad techniką tańca i ekspresją sceniczną, praca nad choreografią i kompozycją tańca, rozwijanie wyobraźni, wyrabianie koordynacji ruchowej, wyrabianie umiejętności sprawnego wykorzystania możliwości ruchowych całego ciała, świadoma kontrola nad pracą mięśni i stawów w trakcie ruchu. Jak również: - kształtowanie postaw twórczych - rozwój twórczego myślenia
- troska o kreatywny rozwój uczestnika warsztatów
- wspieranie rozwoju fizycznego wychowanków
- rozwijanie zdolności i zainteresowań tanecznych i muzycznych
- rozwijanie wrażliwości i poczucie piękna
- kształtowanie właściwej postawy tancerza amatora, rozwijanie pasji
- różnorodność form i technik tanecznych
- rola muzyki, tańca i sztuki współczesne i teatralnej w kształtowaniu otoczenia człowieka - rozwijanie procesów poznawczych
Zajęcia grupowe prowadzimy od września do lipca, lekcje indywidualne przez cały rok. W odpowiedzi na dziecięce potrzeby powstała marka Movement. Wszystkie artykuły wykonane są w Polsce z wysokiej jakości materiałów. W holu Mysłowickiego Ośrodka Kultury są dostępne artykuły z kolekcji Movement Kids i Movement Dream zapraszmy serdecznie. Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.studiomovement.pl oraz sklep.studiomovement.pl. Zapraszamy serdecznie.

-
07.05.2025Projektowanie uniwersalne kulturyMysłowicki Ośrodek Kultury bierze udział w projekcie "Projektowanie uniwersalne kultury - dostępność w instytucjach kultury finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.3 "Systemowa poprawa…
-
22.04.2025„Nie wie nikt… odsłona pierwsza” - Wystawa zbiorowa prac malarskich autorstwa Aleksandry Kotlińskiej i Marii Ostrowskiej.8.05 - 5.07.2025 MOK, ul. Grunwaldzka 7, Galeria M2 Wernisaż: 8 maja 2025 r. /czwartek/, g. 18:00. Wstęp wolny Kobieta od niepamiętnych czasów jest niezwykłym zjawiskiem, inspirującym liczne rzesze twórców na całym…
-
polecane22.04.2025CZWARTEK JAZZOWY // BERNARD MASELI – CZTERDZIESTOLECIE PRACY SCENICZNEJ22 MAJA 2025 r. godz. 19:00 MOK Brzezinka ul. Laryska 5 Wstęp 80 zł Bilety dostępne w kasach MOK oraz na portalu KupBilecik. Wyjątkowe muzyczne święto w Mysłowicach! Już 22 maja 2025 roku na scenie…
-
15.04.2025Gala Stand-upu11.05.2025 r. godz. 19:00 MOK Grunwaldzka 7 Bilety do nabycia na portalu Kup Bilecik oraz w kasach MOK Na podsumowanie cyklu totalna petarda! Na scenie pojawią się wyjątkowe osobowości świata stand-upu, a wśród…

Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"