01.10.2018

Nowa odsłona byłego Kina Znicz!

13.10.2018 r., godz. 17:00 MOK Brzezinka (ul. Laryska 5) OTWARCIE FILII MOK NA BRZEZINCE Wstęp wolny

Po długim procesie termomodernizacji i remontu wnętrza Mysłowicki Ośrodek Kultury ponownie otwiera swoją filię na Brzezince. Uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę 13 października o godz. 17:00. Będzie to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla Mysłowickiego Ośrodka Kultury, ale także dla wszystkich osób związanych sentymentem z były Kinem Znicz.

Program artystyczny zaplanowany na ten dzień będzie zapowiedzią głównego nurtu działań realizowanych w tej placówce. Na scenie zaprezentuje się Kinga Ursoń, jedna z najzdolniejszych wykonawczyń poezji śpiewanej na Śląsku, zdobywczyni wielu nagród, na co dzień aktorka Teatru Podtekst. Przy fortepianie będzie jej towarzyszył mysłowicki pianista, Piotr Nowatkowski. Występ Kingi Ursoń będzie stanowił intro do głównego wydarzenia, którym będzie projekcja filmu „Brzdąc” z Charlie Chaplinem w roli głównej, do którego muzykę na żywo zagra zespół Czerwie. Wybór filmu nie jest przypadkowy. Wydarzenie przywoła ducha starego kina w najlepszym wydaniu. Autorskie dzieło Charlie Chaplina (scenariusz, reżyseria i główna rola) z 1921 roku to komediodramat opowiadający historię niezwykłej więzi dwóch samotnych istot: włóczęgi i małego dziecka.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do rozmowy o przyszłości dawnego Kina Znicz oraz do zapoznania się z wizją działalności MOK-u na Brzezince, który ma funkcjonować jak kinoteatr. Kino i teatr są wpisane w tradycję tego miejsca. Mysłowicki Ośrodek Kultury chce kontynuować rozpoczęte w przeszłości działania, rozwijać je, zwiększać grupę odbiorców, zaprosić do ścisłej współpracy twórców i animatorów.

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"