Sensoplastyka®, hip-hop, joga, gra na perkusji, autorski teatr, nauka języka chińskiego i migowego oraz robiące furorę „gordonki” – to tylko niektóre z zajęć, jakie Mysłowicki Ośrodek Kultury proponuje w kolejnym sezonie kulturalnym. Oprócz tego cykl comiesięcznych warsztatów i świetnie w mieście przyjęty „Klub 100 Pociech. A wszystko w myśl zasady „Rozwijamy pasje”, które jest dewizą Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Zapisy na zajęcia ruszają już 21. sierpnia.
Nowy sezon kulturalny i edukacyjny rozpoczyna się we wrześniu. To także moment, w którym Mysłowicki Ośrodek Kultury wznawia stałe zajęcia edukacyjne i warsztatowe. – Zależy nam na tym, by proponować zajęcia różnorodne, ale też odpowiadające na sygnały ze strony mieszkańców miasta. I przede wszystkim rozwijające pasje – mówi Artur Madaliński, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.
Dlatego oferta MOK jest bardzo szeroka. Jak do tej pory, można będzie zatem nauczyć się, między innymi,. rozmaitych stylów tanecznych (od baletu po hip-hop) czy gry na instrumentach, zgłębić tajniki królewskiej gry w szachy, spróbować swoich sił w grze aktorskiej lub stanąć przy kole garncarskim i zmierzyć się z produkcją własnych ozdób ceramicznych. Te zajęcia będą w MOK kontynuowane, ale ich formuła będzie odświeżona. Część z nich poprowadzą też nowe instruktorki: Weronika Zacher zajęcia z tańca nowoczesnego, a Kasia Huszcza – Twórczy Świat Malucha.
Oprócz tego, od września pojawią się nowe propozycje: nauka gry na perkusji, joga, bachata i – przede wszystkim – cały blok zajęć językowych. W MOK będzie się można uczyć języka włoskiego, hiszpańskiego, a nawet języka migowego.
Po wakacyjnej przerwie działalność wznawia także „Klub 100 Pociech”, skierowany do najmłodszych dzieci i ich rodziców. – Zajęcia międzypokoleniowe to jeden z ważnych aspektów naszej działalności. Widać bowiem wyraźnie, że mamy co raz większe trudności z utrzymaniem więzów społecznych – mówi dyrektor Madaliński. Stąd „Klub…” będzie miał swoje stałe miejsce – specjalnie zaadaptowaną salę przy ul. Grunwaldzkiej 7. Do sensoplastyki® i wielu innych rozwijających maluchy atrakcji dołączą tzw. „gordonki” – niezwykłe zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Edwina E. Gordona. Z kolei wszystkich, którym zależy na łączeniu kultury z rozmową i spotkaniem, zapraszamy do Klubów Seniora, na zajęcia z rękodzieła i próby chórów.
Ponadto, MOK planuje co miesiąc organizację specjalistycznych warsztatów artystycznych – między innymi z introligatorstwa czy sitodruku.
Mysłowicki Ośrodek Kultury to także w filie w dzielnicach. Każda z nich specjalizuje się w innym obszarze kultury. MOK w Brzęczkowicach będzie w nowym sezonie bardzo mocnym ośrodkiem nauki tańca – królować tam będzie hip-hop, contemporary i taniec nowoczesny. MOK w Janowie będzie czerpał energię głównie z potencjału teatralnego i cieszącej się wielką popularnością pracowni ceramicznej. Właśnie w tej filii działa prowadzony przez Jarka Filipskiego Teatr Narybek From Poland, który gromadzi kreatywną młodzież i odnosi co rusz kolejne sukcesy w przeglądach teatralnych. W Janowie swoje ceramiczne cuda tworzy Ala Gruszka, zapraszając na zajęcia „z gliny” dzieci od 3 roku życia, młodzież i grupy szkolne.
Informacje na temat zajęć w odbywających się w poszczególnych filiach znajdą Państwo pod poniższymi linkami. Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie i mailowo: MOK Grunwaldzka, 32 222 66 70, w. 43, imprezy@m-ok.pl MOK Janów, 32 222 97 43, janow@m-ok.pl MOK Brzezinka, 32 222 24 33, brzezinka@m-ok.pl MOK Brzęczkowice, 32 223 00 35, brzeczkowice@m-ok.pl MOK Kosztowy, 32 222 66 70, w. 34, kosztowy@m-ok.pl MOK Krasowy, 730 731 307, krasowy@m-ok.pl MOK Morgi, 32 222 314 22 41, morgi@m-ok.pl MOK Wesoła, 32 222 33 66, wesola@m-ok.pl MOK Dziećkowice, 32 222 223 72 95 animacja@m-ok.pl