30.05.2019
WAKACJE Z MOK 2019
Wakacje w mieście nie muszą być nudne! „WAKACJE z MOK” to cykl warsztatów i zabaw wzbogacony o projekcje filmowe i wycieczki, organizowany w okresie wakacyjnym dla dzieci szkolnych w wieku 7 – 12 lat, w określonych filiach MOKu.
I turnus, 1-26.07.2019
- Centrum, Grunwaldzka 7, tel. 2226670, w. 2
- Brzezinka, ul. Laryska 5, tel. 570 401 717
- Wesoła – Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Piastów Śląskich 8, tel. 2226670, w. 2
- Dziećkowice, ul. Długa 70 a, tel.+48 512 069 353, +48 570 401 052
II turnus, 29.07-23.08.2019
- Centrum, Grunwaldzka 7, tel. 2226670, w. 2
- Brzęczkowice, ul. Kawy 12, tel. +48 570 401 277
- Morgi, ul. Wybickiego 80, tel. +48 570 401 844
- Krasowy, Szkoła nr 17, ul. PCK 209 b, tel. 2226670, w. 2
Każdy dzień to 5 godzin zajęć zespołowych o charakterze artystycznym i warsztatowym urozmaiconych zabawą, grami i spacerami. Wśród zajęć wakacyjnych znajdziemy następujące propozycje:
„ZwierzOgród” - warsztaty plastyczne, prowadzenie – Barbara Pypłacz
Opis: wykonywanie drzew kwiatowych i postaci zwierząt z materiałów takich jak: styropian, bibuła, gips, butelki, papierowe rolki. Stosowane techniki: bibułkarstwo i decoupage.
„Latający Klub Filmowy” - warsztaty filmowe, prowadzenie – Mariusz Błonkała
Opis: dzieci tworzą swój własny film począwszy od napisania scenariusza aż po sam montaż. Zagadnienia: scenariusz, obsługa techniczna (kamera, udźwiękowienie, edytor Video), scenografia (plan filmowy: plener i studio), zasady gry aktorskiej, filmowanie i dźwiękowienie, montaż.
Słuchowisko radiowe – warsztaty dźwiękowe, prowadzenie – Mariusz Błonkała
Opis: dzieci tworzą teatr gdzie głównym środkiem wyrazu będzie dźwięk.
Zagadnienia: scenariusz na bazie słynnej bajki, praca nad własnym głosem, zasady gry aktorskiej, poszukiwanie akustycznych efektów dźwiękowych, nagranie (fabuły) i obsługa techniczna, stworzenie i nagranie wspólnej piosenki, montaż w edytorze audio.
„W kadrze – warsztaty filmowe”, prowadzenie – Natalia Baranowska
Opis: warsztaty filmowe to okazja do poznania podstawowych zagadnień związanych ze sztuką filmową – rodzaje kadrów, planów, cięć montażowych. Uczestnicy samodzielnie przygotują scenariusz i wyreżyserują własny film z użyciem kamery. Po wspólnym zmontowaniu scen w prostym w obsłudze edytorze video, filmowy efekt będzie gotowy do oglądania! Warsztaty poruszają także zagadnienia związane z nowymi mediami i możliwościami jakie daje nam internet.
„Warsztaty songwritingu” - muzyka i śpiew, prowadzenie – Natalia Baranowska
Opis: uczestnicy warsztatów poznają technikę wokalną, wezmą udział w ćwiczeniach z emisji głosu, wspólnie zaśpiewają i zagrają na prostych instrumentach muzycznych oraz skomponują własny, autorski utwór muzyczny – piosenkę o wakacjach z MOK.
„Szmacianki” - warsztaty krawieckie, prowadzenie – Iwona Matysiak
Opis: podczas warsztatów dzieci poznają podstawy wykroju i szycia i będą mogły wykonać maskotkę wg własnego projektu i pomysłu.
„Wesołe miasteczko” - warsztaty miniatury z papieru, prowadzenie – Iwona Matysiak
Opis: zespołowa praca, której tematem będzie wymarzony plac zabaw a efektem jego makieta. Tworzywem zaś będzie papier i wszelkie papierowe inspiracje.
„Kwiaty lata” - warsztaty z bibułkarstwa, prowadzenie – Iwona Matysiak
Opis: poznanie techniki tworzenia rozmaitych kształtów z bibuły.
„Baśniowe drzewa” - warsztaty plastyczne, prowadzenie – Beata Jamrocha
„Ocean 3D” - warsztaty plastyczne, prowadzenie – Beata Jamrocha
„Kwiatowy korowód” - warsztaty plastyczne, prowadzenie – Beata Jamrocha
„A co to za cyrk?” - warsztaty sztuczek cyrkowych i magicznych, prowadzenie – Jarosław Filipski
Opis: Uczyć się będziemy sztuczek cyrkowych i magicznych. Każdy będzie miał okazję wyciągnąć coś z cylindra, co wcześniej zniknęło komuś innemu w dłoni. Poznamy zasady lewitujących przedmiotów, niemożliwych węzłów, znikającego ołówka, wyginania łyżeczek, dziwacznego wahadła, magicznych liczb i… dużo dużo więcej. Ze sztuczek cyrkowych pouczymy się żonglowania chustkami i piłeczkami, kręcenia talerzykami, dowiemy się jak działają devil sticki i levi sticki. Poznamy tajniki rola-bola i stworzymy układy ze wstążkami. Będzie się też można nauczyć robić ulubione zwierzaki z baloników. Co jeszcze? Chodzenie na linie, jazda na jednokołowym rowerku... a może nawet chodzenie na szczudłach? Wcielić się też będzie można w postać cyrkowego klowna, a także poznać tajniki artystycznego makijażu i – po wykonaniu kilku teatralnych ćwiczeń – zostać cyrkową gwiazdą. Na koniec warsztatów wspólny pokaz umiejętności.
„Kuchenne rewolucje” - mini-warsztaty kulinarne, prowadzenie – Patrycja Drobik
„W siodle” - spacer do stadniny, prowadzenie – Patrycja Drobik
„Bajkopisanie” - warsztaty literacko – plastyczne, prowadzenie – Patrycja Drobik
„Akwarelowe fantazje” - warsztaty malarskie, prowadzenie – Ewa Borówka
„Stwory, potwory” - projektowanie w różnych wymiarach, prowadzenie – Ewa Borówka
„Przyroda wokół nas” - warsztaty przyrodniczo-plastyczne, prowadzenie – Ewa Borówka
„Asfaltowe rysowanie” - warsztaty plastyczne w plenerze, prowadzenie – Alicja Gruszka
„Gigantyczna planszówka” - zespołowe tworzenie gry planszowej, prowadzenie – Alicja Gruszka
„Gra wyobraźni” - RPG czyli tworzenie gier fabularnych, prowadzenie – Adam Sadura
Gra zespołowa oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł.
Cennik:
- 90 zł/tydzień; w przypadku udziału w wycieczce 80 zł/tydzień; 20 zł/1 dzień
- obowiązują zniżki dla rodzeństwa – 10 zł rabatu dla rodzeństwa za tydzień,
- obowiązują zniżki dla rodzin 3+ - 25% rabatu dla każdego dziecka
Środy integracyjne, wyjazdy autokarowe z tematycznymi atrakcjami dla wszystkich uczestników „Wakacji z MOK”:
3.07 OH KINOmaniacy - wizyta w OH Kinie, projekcja nowości kinowej, zwiedzanie kulis kinowych, prezentacja dotycząca kina cyfrowego
10.07 „Bezpieczni w mieście” - wizyta w Państwowej Straży Pożarnej: pokazy, prelekcja, konkursy ze Strażą Miejską
17.07 „Teatralna środa” - spektakl teatralny w MOKu na Grunwaldzkiej
24.07 „Na sportowo” - zabawy ruchowe i sportowe w Parku Słupna
31.07 OH KINOmaniacy - wizyta w OH Kinie, projekcja nowości kinowej, zwiedzanie kulis kinowych, prezentacja dotycząca kina cyfrowego
7.08 „Bezpieczni w mieście” - wizyta w Państwowej Straży Pożarnej: pokazy, prelekcja, konkursy ze Strażą Miejską
14.08 „Teatralna środa” - wyjazd na warsztaty teatralne do Teatru Czarnego Tła w Chorzowie
21.08 „Na sportowo” - zabawy ruchowe i sportowe w Parku Słupna
Wycieczki
11.07.2019 Zatorland z warsztatami paleontologicznymi.
Cena – 80 zł
25.07.2019, Wycieczka do Agroskałki, Jura Krakowsko – Częstochowska.
W programie: wizyta w Zwierzyńcu, zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej, warsztaty edukacyjne pt. „Mydło i pachnidło” wycieczka kolejką „Jurajski Express”, Park Zabawa „Kraina Marzeń”
Cena – 80 zł
8.08 Wycieczka turystyczna w Beskidy
Cena – 50 zł
22.08 Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny Skansen, Chorzów
Cena – 50 zł
WAŻNE:
Gwarancją udziału w „WAKACJACH Z MOK 2019” jest dopełnienie wszelkich formalności, tj. zapoznanie się z regulaminem, wypełnienie karty kwalifikacyjnej, klauzuli informacyjnej dotyczącej wykorzystania wizerunku i jego przetwarzania oraz dokonanie płatności. Procedura zapisów potrwa do 28 czerwca 2019. Ilość miejsc jest ograniczona.
RODO zgoda_wizerunek regulamin + karta
regulamin + karta
Zapisy do grupy w dzielnicach Wesoła i Krasowy prowadzone są w Centrali przy Grunwaldzkiej 7. Pozostałe zapisy odbywają się w filiach MOK, w których organizowane będą „Wakacje z MOK 2019”. Warunkiem zorganizowania w danej placówce „Wakacji z MOK 2019” jest stworzenie grupy min. 5 osób.
Oferta wycieczek jest skierowana do wszystkich dzieci w wieku 7-12 lat, również tych nieuczestniczących w zajęciach „Wakacje z MOK”. Zapisy na wycieczki są prowadzone tylko w Centrali przy Grunwaldzkiej 7, tel. 2226670, w.2.
-
kino22.11.2024Kino Jak Dawniej: Droga na szczytZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Kino jak dawniej”! Data: 28 listopada 2024 r. (czwartek), godz. 10:00 Miejsce: Mysłowicki Ośrodek Kultury Brzezinka, Kinoteatr Znicz, ul. Laryska 5 Wstęp:…
-
polecane21.11.2024WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z MOKIEM - zapraszamy już 7 grudnia!Zapraszamy na Świąteczne Warsztaty w MOK! Chcesz poczuć magię świąt, spędzając czas kreatywnie i rodzinnie? Przyjdź na nasze warsztaty 7 grudnia i stwórz niepowtarzalne dekoracje świąteczne. Czeka na…
-
wystawa15.11.2024"Ciekawość analizy ciekawości tworzenia" - wystawa fotografii Olafa TrzewiczkaWystawa fotograficzna "Ciekawość analizy ciekawości tworzenia" Olafa Trzewiczka 21 listopada 2024 - 14 lutego 2025 Mysłowicki Ośrodek Kultury, Galeria Mała M2 Wernisaż: 21 listopada, godzina 17:00 Opis…
-
polecane12.11.2024Mokowy Klub Urodzinowy ,,100 POCIECH" - NOWOŚĆ!!!Zorganizuj z nami niezapomniane urodziny dla swojego dziecka! W Mokowym Klubie Urodzinowym Sto Pociech czeka na Was cała masa radości i przygód. Wybierz idealny scenariusz zabawy lub warsztaty –…
Dofinansowano ze środków
Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"