24.10.2011

Polska Światłoczuła-projekcja filmu "Jutro będzie lepiej"

Mysłowicki Ośrodek Kultury bierze udział w projekcie filmowym Polska Światłoczuła! Pierwsza projekcja filmowa już 26 października 2011 r. o godz. 18.00 w MOK-u na Grunwaldzkiej.

„Jutro będzie lepiej”, reż. Dorota Kędzierzawska

+ spotkanie z reżyserką

wstęp – 7 zł   [caption id="attachment_795" align="alignright" width="178" caption="Polska Światłoczuła - "Jutro będzie lepiej""]Polska Światłoczuła - "Jutro będzie lepiej"[/caption]

Projekt Polska Światłoczuła rozpościera filmową sieć nad krajem, odkrywa i lokalizuje miejsca, do których warto dotrzeć z dobrym polskim kinem. Autorzy projektu chcą stworzyć niepowtarzalną atmosferę wokół projekcji, dlatego będą one odbywały się w nietypowych miejscach: w więzieniu, w kościele, w małych zapomnianych salach operowych, domach kultury. Filmy wędrują razem z reżyserami i twórcami, którzy spotykają się z widzami.

Polska Światłoczuła promuje dobre, polskie kino (filmy fabularne, dokumentalne, animowane), zaprasza do dyskusji o sztuce filmowej, ale również szeroko pojętej polskiej kulturze; dostarcza widzom to, nad czym reżyserzy pracują bardzo długo, czasem całe lata, a co pojawia się na chwilę w kinach dużych miast, a do mniejszych miejscowości nie dociera wcale. Celem projektu jest również nauczyć widzów rozmawiać o filmach, spierać się, słuchać, walczyć o nie, bronić... Pomysł zakłada także włączyć w tę serię pokazów i dyskusji miejscowych animatorów kultury, amatorów próbujących swoich sił twórczych w kinie, fotografii, literaturze (organizując na przykład warsztaty z twórcami dla zainteresowanych, czy prezentowanie swoich prób filmowych i prac twórcom profesjonalistom). Mysłowicki Ośrodek Kultury dołącza w ten sposób  do  wszystkich „światłoczułych” odbiorców z całej Polski.

Filmy będziemy prezentować z kopii cyfrowych wyświetlanych z projektora cyfrowego najwyższej klasy tak, by jakość projekcji nie różniła się od tych w najlepszych salach kinowych stolicy. Dzięki interaktywnej stronie internetowej w spiralę zainteresowania dobrym polskim filmem chcemy wciągnąć widzów z całej Polski. Przedsięwzięcie przewidziane jest na rok, ale mamy nadzieję, że wejdzie do kalendarza ważnych wydarzeń kulturalnych na stałe.

Kręcimy się kinem przez cały rok! Kręć się razem nami...

Zobacz więcej:
ALTERFEST 2023

21-22.07.2023

Mysłowice, Park Słupna

Dofinansowano ze środków

Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w Sieci"