MYSŁOTrip czyli poznaj lepiej Mysłowice!
Jak dobrze znasz swoje miasto? Czy wiesz, które miejsca i obiekty stanowią ważną wartość historyczną? I Powstanie Śląskie – czy wiesz, że miało miejsce właśnie w Mysłowicach?
Już 2 lipca zapraszamy na MYSŁOTrip, czyli wycieczkę drogową kolejką turystyczną z przewodnikiem.
W trakcie przejazdu przewodnik w barwny i obrazowy sposób będzie opowiadał o historii danego miejsca. Nie będzie to jednak tradycyjny przewodnik! Nasz pilot wcieli się w pewną postać historyczną, która wraz z uczestnikami będzie prowadzić teatralno-interaktywną przygodę. Przejazd kolejką będzie również miał charakter interaktywny – na niektórych stacjach pojawią się postacie historyczne nawiązujące do danych obiektów.
Trasa kolejki:
1. START: Powstańcza strefa pamięci – KWK Mysłowice (ul. Bytomska 26)
2. Park Zamkowy
3. Rynek w Mysłowicach
4. Urząd Miasta Mysłowice
5. Przewiązka* – stacja emigracyjna
5. META: Góra Słupecka (strefa rodzinna – „Chill out piknik”)
*Dla zainteresowanych – możliwa piesza wycieczka z przewodnikiem do Trójkąta Trzech Cesarzy.
Kolejkowa wycieczka zakończy się na Górce Słupeckiej, lecz nie będzie to oznaczać zakończenia naszego wydarzenia! Zielona przestrzeń parku przekształci się w strefę „Chill out piknik”, w której odbywać się będą animacje dla dzieci. Zainteresowani, którzy będą chcieli kontynuować wycieczkę, po krótkiej przerwie zostaną zaproszeni do przejścia z drugim przewodnikiem pod Trójkąt Trzech Cesarzy.
Nasze działania są kontynuacją oraz nawiązaniem do obchodów 100-lecia I Powstania Śląskiego, które swój początek miało właśnie w Mysłowicach. Obchody „Zaczęło się w Mysłowicach” odbiły się głośnym echem w całym kraju.
Aby z wycieczki mogły także skorzystać osoby z Ukrainy mieszkające obecnie w Mysłowicach, przewidziane są drukowane przewodniki – opis konkretnych miejsc – w całości w języku Ukraińskim.
Wstęp: darmowe wejściówki do nabycia w dniu imprezy przy strefie pamięci (ul. Bytomska 26).
Godziny przejazdów kolejki: 10:30-12:00, 12:30-14:00, 14:30-16:00, 16:30-18:00.
Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.